گروه تخصصیآیسانکو

مرکز آموزش

مرکز آموزش

هاستینگ لینوکس یا ویندوز، کدام یک بهتر است؟

هاستینگ لینوکس یا ویندوز، کدام یک بهتر است؟

در صورتیکه قصد خرید سرویس هاست را دارید، به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که برنامه سایت شما به زبان aspx, asp.net می باشد می بایست سرویس هاست ویندوز را خریداری نمایید و در غیر اینصورت بهتر است سرویس هاست لینوکس را خریداری نمایید، زیرا سرور های لینوکس از نظر سرعت، پایداری و امنیت نسبت به سرورهای ویندوز در دنیا برتری خاصی دارند ضمن اینکه قیمت سرویس های هاست لینوکس نسبت به ویندوز ارزانتر نیز می باشند.

مقایسه هاستینگ لینوکس و ویندوز

كداميك از اين سرورها ارزانتر هستند؟
معمولا سرورهاي لينوكس نسبت به سرورهاي ويندوز ارزانتر خدمات مي دهند در ضمن خدماتي هم كه ارائه مي دهند داراي امكاناتي زيادي از لحاظ اكانت زيردامنه، ايميل، اكانت FTP و … هستند.

كداميك از سرورها داراي ثبات و امنيت بيشتري هستند؟
سرورهاي لينوكس بنا به ويژگي هاي سيستم عامل حاكم بر آنان داراي ثبات و امنيت بيشتري نسبت به سرورهاي ويندوز هستند و كمتر در معرض تهديد قرار مي گيرند.

كداميك از سرورها سريعتر عمل مي كنند؟
چون اكثر سرورها از سخت افزارهايي در يك سطح استفاده می کنند سرعت آنها چندان با يكديگر تفاوتي ندارند ولي برخي از كاربران خدمات ميزباني معتقدند كه سرورهاي لينوكس سريعتر از سرورهاي ويندوز به بازديد كنندگان سرويس ارائه مي دهند.

كداميك از سرورها از نرم افزارهاي بيشتري پشتيباني مي كنند؟
سرورهاي ويندوز بيشتر از سرورهاي لينوكس از نرم افزار هاي برنامه نويسي و ايجاد بانك هاي اطلاعاتي پشتيباني مي كنند؛ ولی این پشتیبانی مخصوصا در مورد پی.اچ.پی به دلیل ناقص بودن و امنیت پایین؛ کاربرد محدود دارد. بطور جد توصیه می شود از هاستینگ ویندوز برای سایت های طراحی شده با php/mysql استفاده نکنید.

قابل توجه:
برخي ها بر اين باورند كه براي كار كردن با سرورهاي لينوكس حتما بايد از سيستم عامل لينوكس در سيستم هاي خود استفاده كنند و يا حتي فكر مي كنند كه فقط بازديدكنندگاني مي توانند از سايت هاي مبتني بر لينوكس استفاده نمايند كه سيستم عامل رايانه آنان لينوكس است. اين طرز فكر كاملا اشتباه است. با هر سيستم عاملي مي توان به سرورهاي مبتني بر لينوكس متصل شد و يا از آنها بازديد نمود.

آیا این پاسخ مفید بود؟

 چاپ این مقاله

خوانده شده

هاست لینوکس

شرکت های میزبانی وب از لینوکس به عنوان محبوب ترین سیستم عامل استفاده می کنند. این سیستم عامل...

انتخاب بهترین هاست برای وب سایت های وردپرس

این مهم اغلب نادیده گرفته می شود که هاست مناسب یکی از اجزای کلیدی در موفقیت یک وب سایت است....

هاست ویندوز

هاست ویندوزی مزایای قابل توجهی برای کاربران ASP و اسکریپت نویسان دات نت دارد، به طور کلی کسانی که...

معیارهای انتخاب بهترین هاست

امروزه با توجه به فراگیر شدن استفاده از اینترنت، تعداد وب سایت های جدیدی که هر روز به این...

چرا بايد عضو شوم؟

برای انجام سفارش شما، ما به یک سری اطلاعات از قبیل نام، نام خانوادگی، آدرس ای میل، شماره تلفن و...

Powered by WHMCompleteSolution